In de competitie van Schaakvereniging Moerkapelle spelen twee jonge talenten mee, Riccardo Scotta en Remco Lansdorp. Altijd een uitdaging te wennen aan de volwassencompetitie. Afgelopen vrijdag mocht Riccardo spelen tegen de ervaren rot Hans Geerling. Als overbrugging kunnen de jeugdspelers kiezen voor een iets korter speeltempo van één uur per persoon per partij. Riccardo weet de stelling stug gelijk te houden en Hans moet flink wat tijd stoppen in het vinden van een goed plan. Hierdoor komt Hans in tijdnood en in wellicht een iets betere stelling gaat hij door zijn vlag. Met deze mooie winst pakt Riccardo zijn eerste overwinning in de volwassenencompetitie. Het andere talent Remco speelt met zwart tegen Arie Ymker. Voor jeugdspelers is de enorme variëteit aan schaakopeningen lastig, Arie weet Remco in de opening te verrassen en met een mooie aanval pakt Arie de overwinning.
Koploper Wouter Vroegindeweij mag met wit spelen tegen broer Maarten. In een voor beide bekende opening kiest Maarten voor een tegenoffensief, maar de zwarte stelling blijkt te kwetsbaar en Wouter mag de overwinning noteren. Nummer twee Martijn Vroegindeweij speelt met wit tegen de verrassend sterk spelende Dirk Molenaar. In de opening speelt Dirk een verdediging die ook een positionele verzwakking lijkt. Martijn voert de druk op en weet daardoor te winnen. Hans-Jan van Kralingen weet met zwart spelend tegen Remco de Zwart het initiatief te pakken. Lang houdt hij Remco onder druk, uiteindelijk verzilverd hij zijn voordeel en pakt een lekkere winst. De laatste partij is tussen André Nieuwlaat en Wim Heemskerk. André geeft een kwaliteit voor twee pionnen. Wim blijft nauwkeurig verdedigen en weet in het eindspel de winst te pakken.
Op de ranglijst staat Wouter Vroegindeweij bovenaan, gevolgd voor zoon Martijn en Ron Droog. Hans-Jan van Kralingen en Wim Heemskerk stijgen door hun overwinningen.